V piatok 22. februára 2019 sa uskutočnil Ples BPM v Prešove

V piatok 22. februára 2019 sa uskutočnil Ples BPM v Prešove

Ples bratstva pravoslávnej mládeže, ktorý sa uskutočnil v Prešove, dňa 22.02.2019 sa niesol vo fantastickej atmosfére.  Tvorilo ju mnoho mladých ľudí, ako aj ľudí pokročilejšom veku majúcich rodinu. Mám pocit, že všetci sa výborne bavili,  a keďže sa človek baví, čas letí rýchlo. Aj tento ples podľa môjho názoru zbehol obrovskou rýchlosťou.

Čo sa týka jedla, musím pochváliť kuchára, lebo bolo vynikajúce, a hlavne ho bolo dosť, čo je pre život priorita, a hlavne pred pôstom ?. Prípitok bol vynikajúci, len by sa ešte pár pohárov hodilo ?.

Program hodnotím taktiež veľmi dobre, musím pochváliť organizátorov, že prišli s jedinečným nápadom.  V rámci programu bola najzaujímavejšia tombola hlavne preto, že ju vyhral náš tím. Inak by to ani nemalo zmysel ?.

Pozitívne na mňa vplývala aj kapela, ktorá vedela rozprúdiť zábavu, akurát na budúci rok by som ich chcel poprosiť, čo je aj výzvou pre organizátorov, aby hrali aspoň do 5:00. Keďže do 3:00 je veľmi krátka doba.  Ale najdôležitejšie je, že hrali veľmi dobre a boli ochotní zostať aj dlhšie, teda aspoň pár pesničiek.

Som rád, že sme všetci naplnili slová evanjelia ,,víno veselí srdce človeka“ a pritom neupadli do opilstva, teda aspoň nie keď tam boli otcovia duchovní ?. Boli tam istí zabávači, ktorí, ako každý rok úspešne naplnili svoje poslanie.

Čo sa mňa týka, mal som veľmi zaujímavý zážitok. Keďže mám problém so zdržiavaním sa od množstva jedla, asi Boh to na mňa dopustil, že všetci dostali hlavné jedlo akurát nie ja, aj keď som ich bol dvakrát prosiť, že na mňa zabudli, tiež to nepomohlo ?.  Potom som nakoniec dostal aj ja, keď som ich bol poprosiť už po tretíkrát. Medzi tým dostali jedlo už aj ľudia na opačnej strane sály a pritom náš stôl dostával, ako prvý. Nakoniec som si to vynahradil tak, že som si dal dvakrát polievku, akurát, že sa na mňa nahnevala spolusediaca, keďže som jej musel ukradnúť lyžičku. Nakoniec všetko dobre dopadlo, lebo som poprosil čašníkov, aby jej doniesli ešte jednu. Odpustila mi a zábava sa mohla začať.

Z počutia viem, že sa páčilo aj ostatným. Ako ja, tak aj oni si želali prísť na budúci rok znova na Ples Bratstva. Dúfam, že sa to bude konať každý rok, aby som sa tam mohol prísť príjemne zabaviť. Chcem pochváliť organizátorov za príjemnú akciu, ktorú vytvorili.

Marián Feďo

Fotky: https://adobe.ly/2Tps9Ez