Metropolita Ierotheos: „Prečo som bol očkovaný“

Metropolita Ierotheos: „Prečo som bol očkovaný“

Som jedným z prvých v Grécku, ktorý dostal novú vakcínu a týmto článkom som chcel vyjadriť niekoľko svojich myšlienok, ktoré má k tomu viedli.

Asi rok trpíme novým koronavírusom (sars-cov2), ktorý spôsobuje chorobu covid-19, a spôsoboval veľa problémov v Cirkvi, spoločnosti a rodine. Ekonomické, psychologické a predovšetkým sociálne dôsledky sú veľké a nikto ich nedokáže zmerať a prekonať. Rôzni vedci už skúmajú, čo sa stane, keď táto hrozba pominie. Ľudia si osvoja rôzne návyky.

Každá pandémia je vojna, ktorá sa lieči liekmi, vakcínami, lekárskym monitorovaním. Všetko musí slúžiť ochrane fyzického zdravia, ktorá nie je cieľom sama o sebe, ale prostriedkom pre rozvoj človeka, pre naplnenie jeho zámerov a najmä pre jeho spojenie s Bohom. V tejto vojne je vakcína zbraňou, ako sa to samozrejme robí pri iných chorobách. Vakcína posilňuje imunitný systém nášho tela, aby sa dokázalo vysporiadať s akýmkoľvek cudzím telesom – antigénom -, ktorý sa dostane do nášho tela. Vakcíny posilňujú imunitný systém tela pri liečbe tohto ochorenia.

Bol som zaočkovaný, pretože inak by som asi nežil a každý rok dostávam vakcínu proti chrípke. Samozrejme s vakcínou nespájam konšpiračné teórie a ideologické interpretácie. Verím, že týmto spôsobom môžem predĺžiť svoj biologický život, bez toho, aby to bolo mojím cieľom, aby som mohol čo najviac pomôcť tým, ktorí ma potrebujú a správne sa pripraviť na moju smrť a moje stretnutie s Christom.

Zdroj: https://www.romfea.gr/epikairotita-xronika/41274-naupaktou-ierotheos-giati-emboliastika?fbclid=IwAR2yAnoqTsaU5xyllIf0Il0d5RoOcRalmc5FAd2lde680oiB0_CEL614j84

Pripravil Alexander Hričko