<s>Čas, kedy sa čas zastavil…</s>

Čas, kedy sa čas zastavil…

Ahoj deti, mládež, starší aj mladší! ?

Po dlhej dobe sa Vám hlásime s netradičnou ponukou…čítaj do konca a všetko sa dozvieš ?

Máme za sebou zvláštnu dobu.. určite viete, čo máme na mysli. Áno, správne, máme za sebou KARANTÉNU! Čas strávený v posledných mesiacoch plynul akoby trochu inak.. však? Určite ste si to všetci uvedomili a v každom z nás sa niečo zmenilo. Možno sa niekto začal na svet pozerať inými očami, možno niekto vďaka karanténe spoznal samého seba a svojich blížnych, ktorí boli s nami doma a niekto si možno pozmenil svoj hodnotový rebríček a to, čo pre nás bolo kedysi samozrejmosťou sa odrazu, zo dňa na deň stalo malým zázrakom. Takým zázrakom bola napríklad aj návšteva chrámu v čase karantény. Všetci vieme aká bola situácia a okolnosti nám nedovoľovali navštíviť chrám.  No aká veľká a úprimná radosť bola v srdci v každom z nás, keď sme sa znova všetci spolu po dlhej dobe mohli stretnúť pri jednej Čaši!

Mnohí z nás boli celý čas doma so svojou rodinou, nemohli sme ísť vonku s kamarátmi, museli sme zrušiť mnohé plány, každý žiak sníval o tom, kedy sa konečne otvoria školy, len aby už nemusel robiť domáce úlohy z telesnej a každodenný stereotyp nám neprinášal radosť do života… alebo áno ?

Milé deťúrence a mládež, skúste nám o tom niečo napísať.. Ak máš básnické črievko a práve ťa kopla múza, hoď to na papier a pošli nám svoju báseň o tom, ako si TY trávil/a čas počas karantény. Alebo nám napíš krátku esej, úvahu, rozprávanie, čokoľvek, čo sa Ti páči ?  Napíš nám čo si sa v čase karantény naučil/a, ako si prežíval/a tieto dni a ako fungovala Vaša domáca malá cirkev – RODINA. Takýmto spôsobom môžeš inšpirovať a motivovať mnoho ďalších rovesníkov a dokázať, že všetko, dokonca aj to zlé, je na niečo dobré! Tešíme sa na TVOJU prácu! ?

P.S.: Svoje práce nám môžete posielať do 30.06.2020 na bpmorthodox@gmail.com. Tie NAJ odmeníme a zverejníme na stránke BPM (s Vašim súhlasom).

ĎAKUJEME!