22. septembra 2018 sa uskutočnila Vedomostná súťaž v Humennom

22. septembra 2018 sa uskutočnila Vedomostná súťaž v Humennom

V sobotu 22. septembra 2018 sa v priestoroch Gymnázia arm. gen. L. Svobodu v Humennom konala vedomostná súťaž určená pre žiakov II. stupňa ZŠ navštevujúcich pravoslávne náboženstvo. Organizátormi súťaže boli členovia Bratstva pravoslávnej mládeže v Humennom a Pravoslávna cirkevná obec v Humennom.

Do súťaže sa zapojilo šesť družstiev a to: 2 družstva z Košíc, 2 družstva z Popradu, 1 družstvo zo Spišskej Novej Vsi a 1 domáce družstvo z Humenného. Na súťaž dohliadala trojčlenná odborná porota: o. Dušan Skonc, správca Pravoslávnej cirkevnej obce v Olšavke, o. Vladimír Kocvár, správca Pravoslávnej cirkevnej obce v Poprade a brat Štefan Pružinský, vedúci mládežníckej skupiny zo Spišskej Novej Vsi.

Súťaže sa okrem už tu spomenutých zúčastnil aj prezident Bratstva pravoslávnej mládeže na Slovensku – SYNDESMOS brat Lukáš Polakovič a vedúca mládežníckej skupiny v Košiciach Katarína Sopková. Všetkým úprimne ďakujeme za účasť a mládežníkom z Humenného spolu s o. Petrom Humeníkom za organizáciu súťaže.

Bože sláva Tebe!

Zdroj a fotky z akcie: http://www.pcohumenne-orthodox.sk/

Ďalšie fotky: http://pravoslavieke.eu/mladez/vedomostna-sutaz/